Mistrovství světa ISKA 2013, Severní Kypr

Letošního mistrovství světa, které se konalo v nádherné hale resortu Acapulco v Kyrenii, se zúčastnilo 620 závodníků ze 30 zemí světa. Do bojů o medaile významně zasáhli výpravy Anglie, Německa, Ruska, Jamajky, Severního Kypru, Turecka, které měly několik desítek závodníků. Turnaj MS ISKA přenášela kyperská televize. Slavnostní zahájení Mistrovství světa ISKA uvedli
Paul Hennessy, prezident ISKA v Evropě, pořadatel Niyazi Denirel, prezident ISKA Severního Kypru a Serdar Savim, předseda národního olympijského výboru severní části Kypru.
Reprezentanti ČSWABU měli startovní los 30. 10. 2013. Osmihodinový maraton skončil pozdě večer a pro ostravskou výpravu velmi úspěšně. Celkem jsme vybojovali tři zlaté medaile! Nominované Nápravníková a Riplová získali titul mistryň světa ve všech svých startech, tj. tradiční japonské formy, hardstyle + 35 a tradiční zbraně. Navázali tak na dlouholetou šňůru úspěchů trenéra Jana Vasilenka. Jan Vasilenko, Jana Riplová a Lucie Nápravníková byli nominováni na MS ISKA jako mezinárodní rozhodčí pro sestavy a ringové disciplíny a podíleli se na hladkém průběhu turnajů v ostatních dnech.