Mistrovství světa v Shotokan karate 2016

Mistrovství světa v Shotokan karate  1. –  3. dubna 2016, BYDGOSZCZ, Polsko

 

Ing. Jana Riplová vicemistryně světa stylu Shotokan karate, Bc. Lucie Nápravníková vicemistryně světa stylu Shotokan karate

O víkendu se konalo mistrovství světa v karate stylu Shotokan v polské Bydgoszczi. Soutěžilo se v kategoriích dětí, dorostu a juniorů a v kategoriích mistrů karate, a to dospělých. Soutěže se účastnilo 1850 závodníků ze 37 států celého světa. V pátek a v sobotu proběhly soutěže dětí. Sobota byla vyhrazena také soutěžícím na vozíčku a postiženým, kteří všem ukázali, že v karate neexistují žádná omezení. Až v neděli nastoupili mistři karate dospělí a to v kumite – zápas a kata – stínový boj.

Za Český svaz Wa-te jitsu dó odjeli reprezentovat instruktoři Jan Vasilenko, Jana Riplová a Lucie Nápravníková. Jan Vasilenko nakonec v kumite nemohl pro zranění startovat, ale Riplová a Nápravníková svůj start nakonec proměnily v tituly vicemistryň světa.

Jejich studenti na ně mohou být právem hrdí a mají potvrzeno, že je trénují opravdoví mistři karate a ne někdo, kdo se za ně vydává, což je v dnešní době pomalu pravidlem.

Soutěž dospělých měla vynikající úroveň a byli jsme překvapeni vysokou úrovní výkony startujících ve všech kategoriích. Co se týká našich instruktorů, získali tituly již v 6 světových organizacích – ISKA, WTKA, IBF, Shotokan WSF, WKF, IAKSA. To potvrzuje, že Jejich mistrovství není náhoda, prostě patří mezi nejlepší špičku karatistů. Svými starty na mezinárodních klání si instruktoři Vasilenko, Riplová a Nápravníková udržují vrcholnou výkonnost a úroveň, stále se zdokonalují. Kdo na sobě nepracuje, jeho technika je mrtvá. Řídíme se příslovím bojovníků – polívka, která se neohřívá, vystydne.

Více fotek ve fotogalerii Reprezentace, níže kata žáků na úrovni mistrů světa v žákovské kategorii.