MS ISKA, Alicante, Španělsko 2.11. – 7.11. 2010

Ostravské karatistky se neztratily mezi světovou třídou amatérských sportovců, když si přivezly ze Španělska z Mistrovství světa amatérského kickboxu ISKA tři cenné kovy. Na šampionát je do reprezentace nominoval Český svaz Wa-te jitsu (ČSWABU), který zastupuje Českou republiku v této světové organizaci.
Do Alicante ve Španělsku přijelo na Mistrovství světa amatérského kickboxu téměř 900 bojovníků z celého světa. Turnaj se konal v prostorné, moderní a dobře zařízené hale, kde pro ně byly připraveny dva boxerské ringy a čtyři zápasiště.

Závodníci ze šesti kontinentů byli po celoroční přípravě velice dobře připraveni na tuto světovou soutěž. Ačkoli průběh a vedení turnaje poněkud vázlo, ve všech kategoriích semicontactu, lightcontactu, fullcontactu, lowkicku, orientalu a formách probíhaly boje na velmi vysoké úrovni. Duch, odhodlání a férovost, kterou předvedli všichni závodníci, byly více než motivující.
Do finále galavečera byl zařazen také profi zápas. Španěl Marcos Galvano vybojoval profesionální světový titul proti Patricku Botteovi z Belgie. Galvan byl nejméně o 10 cm menší, ale bojovat s velkou dravostí. Když byl vyhlášen jako nový mistr světa na základě jednomyslného rozhodnutí rozhodčích, upřímně se rozplakal radostí.
Za Českou republiku barvy hájily Jana Riplová a Lucie Nápravníková ve formách hardstyle, kde získaly stříbro a bronz. Jana Riplová vybojovala další bronz v kategorii hardstyle se zbraní. Obě trénují pod vedením Jana Vasilenka, který je současně představitelem ČSWABU, a za poslední čtyři roky jeho závodníci přivezli z MS a ME 22 medailí.

Jak to na MS probíhalo najdete v naši fotogalerii.