Trenéři

Představitelé ČSWABU obdrželi certifikáty z Ameriky

Za dlouholetou práci, rozvoj bojových umění, dosažené výsledky několikanásobných mistrů a vicemistrů Evropy a světa ocenila světová a evropská organizace ISKA v čele s prezidentem Cory Shaferem z USA představitele Českého svazu Wa-te jitsu vysokými technickými stupni bojových umění. Toto ocenění s uznáním Danu obdržel Jan Vasilenko, prezident ISKA ČR, a to 10. Dan Wa-te jitsu dó a 7. Dan tradičního karate a Ing. Jana Riplová, viceprezident ISKA ČR, 5. Dan Wa-te jitsu dó a 4. Dan tradičního karate.

Překlad anglického textu:
…Cesta k úspěchu není cíl… Je to samotná cesta – „Toto uznání náleží osobě, která je skutečně na scéně, ve snaze dosáhnout svých cílů. Je to člověk, který má velké nadšení a velké zanícení a vynaloží je sám osobně pro dobrou věc, člověk, který nejlépe ví, jak nakonec dosáhnout vrcholným výkonem vítězství. A … pokud neuspěje, tak přinejmenším s velkou odvahou tak, že jeho místo nikdy nebude mezi lhostejnými a bázlivými dušemi, které nikdy nepoznají vítězství ani porážku.“


Ocenění Jana Vasilenka ČOV a OTU

Jan Vasilenko byl v červnu 2014 vyznamenán za svou dlouholetou činnost v oblasti bojových umění olympijským zmocněncem pro regiony Markem Hájkem a předsedou Ostravské tělovýchovné unie JUDr. R. Neuvirtem. Mezi gratulanty byl také náměstek primátora města Ostravy Ing. Martin Štěpánek, Ph.D. Mezi dalšími oceněnými osobnostmi byl např. František Černík, jedna z velkých postav československého i českého hokeje, který v roce 1976 přivezl zlato z mistrovství světa i z mistrovství Evropy.


Ján Vasilenko,
10. dan Wa-te jitsu, 8. dan karate, 2. dan kobudo

zakladatel bojového systému Wa-te jitsu dó, president ISKA Česká republika, předseda Českého svazu Wa-te jitsu dó, mezinárodní rozhodčí, trenér a zkušební komisař I. třídy sebeobrany, karate a tai chi, organizátor soutěží, závodník kumite a kata, vychoval mnoho mistrů Evropy a světa, sám mistr světa, odborník na rozvoj vnitřní energie a tlakové body.

Bojovým uměním se zabývá od roku 1970. Začal jsem trénovat trénovat judo v klubu TJ NHKG (dnešní AcelorMittal). Od roku 1974 trénuje karate. V TJ Baník Ostrava získal první mistrovský černý pás, který složil před zkušebními komisaři p. Olinem Ohnútem (předseda ČSKe), Ing. Jurkovičem (pověřenec kata pro ČR) a p.Václavem Havlů (mistr Evropy a vicemistr světa v kumite). Složení této komise zaručovalo úroveň a kvalitu prováděné zkoušky. byl členem výkonného výboru. V klubu trénoval jsem děti, dospělé a vedl reprezentační družstvo žen, byl členem výkonného výboru klubu a zkušebním komisařem ČSKe.

Založil Junior karate klub Ostrava, později Český svaz Wa-te jitsu dó a bojových umění, který je členem České unie bojových umění. Studoval wing chun, Alkampf-jitsu, páky u mi¬stra Jiu jutsu p. Petráše a okinawské styly karate jitsu u mistrů karate Okinawy. Mistr Johny Vansimpsen 9.Dan Aiki jitsu ho přijal za svého žáka.

Sportovní úspěchy:

2014 mistrovství světa WTKA, 1. místo old masters

2008 mistrovství světa , 3. místo mix formy se zbraněmi Olomouc, 2. místo formy se zbraněmi muži

2007 mistrovství Evropy 3. místo tradiční japonské formy, Szentes, Maďarsko

závodil v kata i kumite do 65 kg, později do 70 kg v Krajské lize a Národních pohárech. Poslední zápas kumite absolvoval ve 40 letech proti Markovi Hegedyšovi z Baníku Havířov na Národním poháru

Odchovanci: mistři světa a Evropy, vícemistr světového poháru, mistři republiky ČSFR, ČR – cca 40 studentů, většinou kumite


Ing. Jana Riplová, 7. dan Wa-te jitsu, 6. dan karate, 2. dan kobudo

Trenér: Ján Vasilenko, 10. dan

vicepresident ISKA Česká republika, místopředseda a manžerka Českého svazu Wa-te jitsu dó, trenér II. třídy, zkušební komisař I. třídy sebeobrany, karate a taichi, mezinárodní rozhodčí, závodnice kumite a kata, mnohonásobná mistryně Evropy a světa (ISKA, WKC, WTKA)

Bojovým uměním se zabývá od roku 1995. Její specializací jsou okinawské zbraně, především Rokushaku – bo (tyč o délce 182 cm, královská zbraň Okinawy) a formy stylu Wa-te jitsu a okinawské Ryuei-ryu. Trenérkou ČSWABU a její reprezentace je od roku 2000, v roce 2002 rozšířila svou kvalifikaci o tchaj – ťi čchuan, rovný meč a vějíř. V jejich technikách je vidět vysoká profesionalita, kvalita a úroveň. Je členkou světové organizace WISWA World internacional self defense Wa-te jitsu dó association. Patří mezi významné závodníky ČSWABU – na ME a MS dosud vybojovala 14 medailových umístění – je několikanásobnou mistryní světa ve formách hardstyle a tradiční zbraní. Současně plánuje a organizuje veřejnou a mediální činnost ČSWABU.

Sportovní úspěchy:

2016 Mistrovství světa v Shotokan karate, BYDGOSZCZ, Polsko, 3. místo

2014 Mistrovství světa WTKA, Marina di Carrara, Itálie 1. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18, 1. místo tai chi chuan se zbraní ženy + 18, 1. místo tradiční formy hardstyl ženy + 35

2013 Mistrovství světa Severní Kypr, Acapulco 1. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18 a 1. místo japonské tradiční formy ženy + 35

2012 Mistrovství světa ISKA Valkenburg, Nizozemí 1. místo japonské tradiční formy ženy + 35,  2. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18, 2. místo  tradiční formy se zbraněmi ženy + 18

2011 Mistrovství Evropy ISKA, Lido di Jesolo, Itálie 3. místo tradiční formy se zbraněmi + 18 a 3. místo
japonské tradiční formy ženy i muži + 35
MS WKC Liberec 1. místo Shorin ryu kata nad 35 let

2010 MS ISKA Alicante, Španělsko 2. místo tradiční japonské formy a 3. místo formy se zbraněmi

2009 mistrovství Evropy ISKA Řím, Itálie 1. místo formy se zbraněmi a 2. místo tradiční japonské formy

2008 mistrovství světa ISKA Olomouc, ČR 2. místo formy se zbraněmi a 3. místo tradiční japonské formy

2007 mistrovství Evropy ISKA Szentes, Maďarsko 3. místo tradiční japonské formy

2006 Světový pohár karate Eslöv, Švédsko 2. místo kata

2005 Evropský pohár univerzit a Pohár SNP 2. místo kata, Bánská Bystrica, SR

2004 – 2008 MČR ČSFu medailová umístění, několikanásobná mistryně ČR hardstyle


Lucie_trener

Bc. Lucie Nápravníková, 3. dan karate, 1. dan Wa-te jitsu

Trenér: Ján Vasilenko, 10. dan

trenér II. třídy sebeobrany a karate, mezinárodní rozhodčí, aktivní závodnice kata, několikanásobná mistryně Evropy a světa (ISKA, WKC, WTKA)

Bojovým uměním uměním se věnuje od roku 2004. Začínala stylem Aikidó, poté se pod vedením Jana Vasilenka vypracovala na výbornou karatistku. Její hlavní disciplínou jsou formy stylu Shotokan, Wa-te jitsu a Matsubayashi ryu a jejich bojové aplikace. V ČSWABU je trenérkou především mládeže. Pod kvalitním vedením, svou pílí, urputností a talentem, kdy strávila dlouhé hodiny tréninkem, se od roku 2009 pravidelně umísťuje na medailových stupních mistrovství světa a Evropy. Nezanedbatelný je její podíl na zahraniční komunikaci a překladech materiálů ČSWABU do angličtiny.

Sportovní úspěchy:

2016 Mistrovství světa v Shotokan karate, BYDGOSZCZ, Polsko, 3. místo

2015 Slovakia Open-Europe cup WTKA, Bratislava,  SK 1. místo Shorin ryu + 18

2014 Slovakia Open-Europe cup WTKA, Bratislava,  SK 1. místo Shorin ryu + 18

2013 Mistrovství světa Severní Kypr, Acapulco 1. místo japonské tradiční formy ženy + 18

Mistrovství Evropy IBF, Praha 4. místo kata ženy + 18

2012 Mistrovství světa ISKA Valkenburg, Nizozemí 3. místo japonské tradiční formy ženy + 18

2011 Mistrovství Evropy ISKA, Lido di Jesolo, Itálie  3. místo japonské tradiční formy ženy + 18

2010 MS ISKA Alicante, Španělsko 3. místo japonské tradiční formy ženy + 18

2009 mistrovství Evropy ISKA Řím, Itálie 1. místo japonské tradiční formy juniorky + 16