Trenéři

Představitelé ČSWABU obdrželi certifikáty z Ameriky

Za dlouholetou práci, rozvoj bojových umění, dosažené výsledky několikanásobných mistrů a vicemistrů Evropy a světa ocenila světová a evropská organizace ISKA v čele s prezidentem Cory Shaferem z USA představitele Českého svazu Wa-te jitsu vysokými technickými stupni bojových umění. Toto ocenění s uznáním Danu obdržel Jan Vasilenko, prezident ISKA ČR, a to 10. Dan Wa-te jitsu dó a 7. Dan tradičního karate a Ing. Jana Riplová, viceprezident ISKA ČR, 5. Dan Wa-te jitsu dó a 4. Dan tradičního karate.

Překlad anglického textu:
…Cesta k úspěchu není cíl… Je to samotná cesta – „Toto uznání náleží osobě, která je skutečně na scéně, ve snaze dosáhnout svých cílů. Je to člověk, který má velké nadšení a velké zanícení a vynaloží je sám osobně pro dobrou věc, člověk, který nejlépe ví, jak nakonec dosáhnout vrcholným výkonem vítězství. A … pokud neuspěje, tak přinejmenším s velkou odvahou tak, že jeho místo nikdy nebude mezi lhostejnými a bázlivými dušemi, které nikdy nepoznají vítězství ani porážku.“


Ocenění Jana Vasilenka ČOV a OTU

V roce 2017 byl Jan Vasilenko oceněn za významný a výjimečný přínos odznakem České unie sportu ČUS.

Jan Vasilenko byl v červnu 2014 vyznamenán za svou dlouholetou činnost v oblasti bojových umění olympijským zmocněncem pro regiony Markem Hájkem a předsedou Ostravské tělovýchovné unie JUDr. R. Neuvirtem. Mezi gratulanty byl také náměstek primátora města Ostravy Ing. Martin Štěpánek, Ph.D. Mezi dalšími oceněnými osobnostmi byl např. František Černík, jedna z velkých postav československého i českého hokeje, který v roce 1976 přivezl zlato z mistrovství světa i z mistrovství Evropy.


Ján Vasilenko,
10. dan Wa-te jitsu, 8. dan karate, 2. dan kobudo

zakladatel bojového systému Wa-te jitsu dó, president ISKA Česká republika, předseda Českého svazu Wa-te jitsu dó, mezinárodní rozhodčí, trenér a zkušební komisař I. třídy sebeobrany, karate a tai chi, organizátor soutěží, závodník kumite a kata, vychoval mnoho mistrů Evropy a světa, sám mistr světa (ISKA, WKC, WTKA), osobní cvičení s čínskými, japonskými a okinawskými mistry, autor knih Sebeobrana Wa-te jitsu, VIP ČUBU, píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU, jako jediný v republice předvádí tameshiwari technikou nukite (přerážení špičkami prstů otevřené ruky), kterou měl tu čest veřejně předvést v roce 2012 ve Španělském sále na Pražském Hradě u příležitosti 40. výročí šíření a rozvoje bojových sportů a umění v ČR. Odborník na rozvoj vnitřní energie a tlakové body.

FOTOGALERIE     FACEBOOK       YOUTUBE

Bojovým uměním se zabývá od roku 1970. Začal jsem trénovat trénovat judo v klubu TJ NHKG (dnešní AcelorMittal). Od roku 1974 trénuje karate. V TJ Baník Ostrava získal první mistrovský černý pás, který složil před zkušebními komisaři p. Olinem Ohnútem (předseda ČSKe), Ing. Jurkovičem (pověřenec kata pro ČR) a p.Václavem Havlů (mistr Evropy a vicemistr světa v kumite). Složení této komise zaručovalo úroveň a kvalitu prováděné zkoušky. byl členem výkonného výboru. V klubu trénoval jsem děti, dospělé a vedl reprezentační družstvo žen, byl členem výkonného výboru klubu a zkušebním komisařem ČSKe.

Založil Junior karate klub Ostrava, později Český svaz Wa-te jitsu dó a bojových umění, který je členem České unie bojových umění. Studoval wing chun, Alkampf-jitsu, páky u mi¬stra Jiu jutsu p. Petráše a okinawské styly karate jitsu u mistrů karate Okinawy. Mistr Johny Vansimpsen 9.Dan Aiki jitsu ho přijal za svého žáka.

Sportovní úspěchy:

2014 mistrovství světa WTKA, 1. místo old masters

2008 mistrovství světa , 3. místo mix formy se zbraněmi Olomouc, 2. místo formy se zbraněmi muži

2007 mistrovství Evropy 3. místo tradiční japonské formy, Szentes, Maďarsko

závodil v kata i kumite do 65 kg, později do 70 kg v Krajské lize a Národních pohárech. Poslední zápas kumite absolvoval ve 40 letech proti Markovi Hegedyšovi z Baníku Havířov na Národním poháru

Odchovanci: mistři světa a Evropy, vícemistr světového poháru, mistři republiky ČSFR, ČR – cca 40 studentů, většinou kumite


Ing. Jana Riplová, 7. dan Wa-te jitsu, 6. dan karate, 2. dan kobudo

Trenér: Ján Vasilenko, 10. dan

vicepresident ISKA Česká republika, místopředseda a manžerka Českého svazu Wa-te jitsu dó, trenér II. třídy, zkušební komisař I. třídy sebeobrany, karate a taichi, mezinárodní rozhodčí, závodnice kumite a kata, mnohonásobná mistryně Evropy a světa (ISKA, WKC, WTKA), oceněná Českou unií sportu a Ostravskou tělovýchovnou unií, semináře pod vedením okinawských mistrů. Píše se o ní v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU. V roce 2012 měla tu čest předvést kobudo a okinawské formy kumite ve Španělském sále na Pražském Hradě u příležitosti 40. výročí šíření a rozvoje bojových sportů a umění v ČR. 

FOTOGALERIE     FACEBOOK      YOUTUBE

Bojovým uměním se zabývá od roku 1995. Její specializací jsou okinawské zbraně, především Rokushaku – bo (tyč o délce 182 cm, královská zbraň Okinawy) a formy stylu Wa-te jitsu a okinawské Ryuei-ryu. Trenérkou ČSWABU a její reprezentace je od roku 2000, v roce 2002 rozšířila svou kvalifikaci o tchaj – ťi čchuan, rovný meč a vějíř. V jejich technikách je vidět vysoká profesionalita, kvalita a úroveň. Je členkou světové organizace WISWA World internacional self defense Wa-te jitsu dó association. Patří mezi významné závodníky ČSWABU – na ME a MS dosud vybojovala 14 medailových umístění – je několikanásobnou mistryní světa ve formách hardstyle a tradiční zbraní. Současně plánuje a organizuje veřejnou a mediální činnost ČSWABU.

Sportovní úspěchy:

2018 Světový pohár Dragon Cup, Karviná, 1. místo hardstyle +35, 1. místo hardstyle se zbraněmi 18+

2018 Karate European cup WUKF a CAOKK Czech open 2018, Karlovy Vary, ČR, 1. místo masters 36 – 45 let, 2. místo masters 46+

2017 Mistrovství Evropy WSF 1. místo, Světový pohár WSF 1. místo, Pardubice, ČR2016 Mistrovství světa v Shotokan karate, BYDGOSZCZ, Polsko, 3. místo

2014 Mistrovství světa WTKA, Marina di Carrara, Itálie 1. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18, 1. místo tai chi chuan se zbraní ženy + 18, 1. místo tradiční formy hardstyl ženy + 35

2013 Mistrovství světa Severní Kypr, Acapulco 1. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18 a 1. místo japonské tradiční formy ženy + 35

2012 Mistrovství světa ISKA Valkenburg, Nizozemí 1. místo japonské tradiční formy ženy + 35,  2. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18, 2. místo  tradiční formy se zbraněmi ženy + 18

2011 Mistrovství Evropy ISKA, Lido di Jesolo, Itálie 3. místo tradiční formy se zbraněmi + 18 a 3. místo
japonské tradiční formy ženy i muži + 35
MS WKC Liberec 1. místo Shorin ryu kata nad 35 let

2010 MS ISKA Alicante, Španělsko 2. místo tradiční japonské formy a 3. místo formy se zbraněmi

2009 mistrovství Evropy ISKA Řím, Itálie 1. místo formy se zbraněmi a 2. místo tradiční japonské formy

2008 mistrovství světa ISKA Olomouc, ČR 2. místo formy se zbraněmi a 3. místo tradiční japonské formy

2007 mistrovství Evropy ISKA Szentes, Maďarsko 3. místo tradiční japonské formy

2006 Světový pohár karate Eslöv, Švédsko 2. místo kata

2005 Evropský pohár univerzit a Pohár SNP 2. místo kata, Bánská Bystrica, SR

2004 – 2008 MČR ČSFu medailová umístění, několikanásobná mistryně ČR hardstyle


Lucie_trener

Bc. Lucie Nápravníková, 4. dan karate, 1. dan Wa-te jitsu

Trenér: Ján Vasilenko, 10. dan

trenér II. třídy karate, mezinárodní rozhodčí, aktivní závodnice kata, několikanásobná mistryně Evropy a světa (ISKA, WKC), píše se o ní v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU. V roce 2012 měla tu čest předvést okinawské formy ve Španělském sále na Pražském Hradě u příležitosti 40. výročí šíření a rozvoje bojových sportů a umění v ČR.

Bojovým uměním uměním se věnuje od roku 2004. Začínala stylem Aikidó, poté se pod vedením Jana Vasilenka a Ing. Jany Riplové vypracovala na úspěšnou karatistku. Její hlavní disciplínou jsou formy stylu Shotokan, Wa-te jitsu a Matsubayashi ryu. V ČSWABU je trenérkou především mládeže. Pod kvalitním vedením a svou ambiciózností se od roku 2009 pravidelně umísťuje na medailových stupních mistrovství světa a Evropy. Pomáhá při překladech v zahraničí.

Sportovní úspěchy:

2018 Světový pohár Dragon Cup, Karviná, 1. místo hardstyle +18

2017 Světový pohár WSF 2. místo, Pardubice, ČR

2016 Mistrovství světa v Shotokan karate, BYDGOSZCZ, Polsko, 3. místo

2015 Slovakia Open-Europe cup WTKA, Bratislava,  SK 1. místo Shorin ryu + 18

2014 Slovakia Open-Europe cup WTKA, Bratislava,  SK 1. místo Shorin ryu + 18

2013 Mistrovství světa Severní Kypr, Acapulco 1. místo japonské tradiční formy ženy + 18

Mistrovství Evropy IBF, Praha 4. místo kata ženy + 18

2012 Mistrovství světa ISKA Valkenburg, Nizozemí 3. místo japonské tradiční formy ženy + 18

2011 Mistrovství Evropy ISKA, Lido di Jesolo, Itálie  3. místo japonské tradiční formy ženy + 18

2010 MS ISKA Alicante, Španělsko 3. místo japonské tradiční formy ženy + 18

2009 mistrovství Evropy ISKA Řím, Itálie 1. místo japonské tradiční formy juniorky + 16


Diviš Kobliha, 4. Dan Wa-te jitsu, 3. Dan karate

Instruktor II. třídy sebeobrany Wa-te jitsu a karate. Dlouholetý závodník v kumite karate, několikanásobný mistr ČR, trenér dětí, dorostu i dospělých. Rozhodčí ČSWABU v sebeobraně, kumite i formách. Píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU.

Jan Kotala, 1. Dan

Člen širšího výkonného výboru ČSWABU a trenérské rady ČSWABU. Několikanásobný mistr ČR v sebeobraně Wa-te jitsu a kumite. Rozhodčí ČSWABU.

Karel Prašivka, 1. kyu

Člen širšího výkonného výboru a trenérské rady ČSWABU. Instruktor 3. třídy ČSWABU. Trenér dětí, dorostu a dospělých, rozhodčí ČSWABU v sebeobraně, kumite i formách. Několikanásobný mistr ČR v sebeobraně Wa-te jitsu. Píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU.

Denis Keka, 1. kyu

Člen širšího výkonného výboru a trenérské rady ČSWABU. Instruktor III. třídy ČSWABU. Trenér dětí, dorostu dospělých,  rozhodčí ČSWABU v sebeobraně, kumite i formách. Mistr ČR v sebeobraně Wa-te jitsu. Píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU.

Jana Kotasková

Trenér III. třídy sebeobrany Wa-te jitsu a tai chi, rozhodčí II. třídy, několikanásobná mistryně ČR v softstyle a softstyle se zbraněmi. Dlouholetá členka ČSWABU a člen trenérské rady ČSWABU,  píše se o ní v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU. Organizační a dobrovolná pracovnice.

Jaroslava Hanzelková

Trenérka III. třídy karate, dlouholetý člen ČSWABU, organizační a dobrovolná pracovnice.